середу, червня 11, 2008

Віва Ля Резістанс!

Десь між обідніми жабками з молодим Шардоне і вечірнім шампанським з труфелями, французи зразка грудня 2007 року вирішили пострайкувати проти соціальних реформ молодого і (на той час) неодруженого Ніколяса Саркозієго. Франція споконвіку з чимось боролась і комусь чинила опір - то власним королям, то російській агресії (яка понівечила плани першого Євроінтегратора Наполеона), то німцям (Адольф Арійський, або другий Євроінтегратор), а то і Євроінтеграції як такій (референдум проти Євроконституції).

Економіка Франції - 7ма в світовому переліку [4]. Та навіть для неї існуюча пенсійна система надто дорога. Соціальне забезпечення перетворюється в непосильну ношу для щораз старшої Європи [2][3]. Різко зменшити вартість системи можна викинувши з неї найдорожчі статті. Однією з них є працівники "небезпечних" професій (шахтарі, транспортники, т.і.). Ці професії не настільки дорогі в переліку на людино-годину, скільки в перерахунку на людино-видаток, в який враховуються соціальні компенсації пенсіонерам та інвалідам, виплати сім'ям трагічно загиблих на виробництві.

З кожною наступною акцією непокори (блокування автобамів, вимогами зменшення вартості енергеносіїв, більшої пенсії, скорочення робочого тижня т.і.) уряди країн будуть шукати вирішень своїх проблем в аутсорсингу "проблемних" робочих місць. Але кому від-аутсорсити шахтарів, транспортників, і військових?
Ідеальна кандидатура - більш виносливий працівник без соціальних вимог. Робот?

Цинізм ситуації в тому, що саме "проблемні" робочі місця найлегше автоматизуються.
Для прикладу - кому потрібна армія водіїв-далекобійників, яким необхідне тепло, їжа, сон, одяг якщо у вас є альтернативний водій-робот? Такий без сну і їжі простоїть в заторі 1000 годин і не спалить жодного зайвого мілілітра солярки щоб "погрітись". Кому потрібні шахтарі, які гинуть сотнями, залишаючи на поверхні тисячі постраждалих з мільйонними виплатами?!?! Чи вивели б американці війська з Вєтнаму, якщо б в джунглях залишились 75000 роботів, а не юнацьких життів? Парадоксально, але роботизована війна - фантастичний енерджайзер для економіки!

До історії, ввійде і такий грудень 2007 коли влада вперше змогла покластись на роботів - "без збою працює тільки 14-та автоматична лінія метро" [1].
"Віва Ля Резістанс! - початок ери роботів"


[1] http://www.bloomberg.com/apps/news?pid=20601087&sid=ah1ejYDzYNPk&refer=home
[2] http://www.un.org/esa/socdev/ageing/popageing_demo5.html
[3] http://www.un.org/esa/socdev/ageing/documents/Table1.pdf
[4] http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_countries_by_GDP_%28PPP%29


P.S.
http://4brightminds.googlepages.com/

3 коментарі:

Roman LuVR сказав...

серйозний підхід до написання блогів! інноваційно і цікаво - тепер будемо чекати коли відбудеться перший чітко виражений конфлікт роботів і їх творців. the hell is closer now, peace

Andriy Babala сказав...

Справді дуже оригінальна стаття. Дуже цікаве півдедення до основної думки. :)

Чогось в мене є така думка, що ера роботів не принесе нічого діброго. Власники промисловості будуть одержувати значно більші прибутки - та безробіття значно зросте.
На жаль, частина людей здатна тільки на некваліфіковану працю - як ото в шахтарів, водіїв чи військових. Тому, якщо їх замінити автоматикою - вони будуть за бортом...

Unknown сказав...

Андрій, про військових усміхнуло :)